BMW F800GS - FORUM  Strona Główna BMW F800GS - FORUM
Forum użytkowników motocykli BMW F800GS

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ocena BMW F800GS
Autor Wiadomość
lukaszvip166 

Motocykl: Nie mam BMW F800GS (jeszcze)
Rocznik: 2008
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2018-04-09, 22:01   Ocena BMW F800GS

Panowie jestem motocyklistą i wiem jakie zasady panują na tych naszych forach :) ale chcę nabyć małęgo gs'a i mam mało czasu :) kończy się urloop :)
Co powiecie o tym:?
http://allegro.pl/motocyk...7266161065.html
Poniżej jest link do mojego dysku, gdzie mam więcej fotek tego motocykla:
https://drive.google.com/open?id=1DNeer0mXg22nyDDyVY4t8vpslPJR6QBg

W ogóle jaka jest żywotność tego motocykla? Ja mam 186cm wzrostu i boje się, że będzie motocykl trochę mały :) Jakie Wasze wrażenia? Co polecacie? Do tej pory same sporty :)

Pozdrawiam Łukasz :) I z góry Wam dziękuję :)

miotacztruskawe 
vagabundus

Motocykl: BMW F800GS
Rocznik: 2008
Poziom: 27
HP: 89/1795
 5%
MP: 857/857
 100%
EXP: 75/83
 90%
Wysłany: 2018-04-10, 08:56   

Wygląda ładnie, niemal jak z fabryki, brak nawet otarć od butów w okolicy podnóżków. Pytanie więc, czy tak zadbany i jeżdżony tylko po asfaltach, czy tak przygotowany. Z nieścisłości to na aukcji są inne gmole (wg mnie lepsze) niż na fotkach z googla. No i lewa owiewka.

Co do przebiegów, to w terenie katowana 800 spokojnie przejedzie 100Kkm, po asfalcie jeszcze dłużej... Pytanie na ile km. wiążesz swoją przyszłość z tym wynalazkiem ;-) .

Z rzeczy na które warto zwrócić uwagę przy zakupie to rozrząd. Praktyka pokazuje, że w okolicach 70Kkm warto wymienić. Musisz posłuchać odpalenia na zimnym silniku. Jak przez pierwsze 2 sek silnik będzie dziwnie hałasował, to jest to rozrząd. Nie znaczy to, że zaraz padnie, bo sam tak jeździłem chyba ze 20Kkm, ale jest okazja do potargowania ;-) . Jeżeli zaś będzie to dość długie i mocne dźwięczenie rozrząd będzie szybciej do zrobienia. Sam łańcuch to ok 350pln, ślizgi i napinacz drugie tyle + robocizna i olej. Sama przekładka wg serwisówki to niby całkowite rozebranie silnika, ale ogarnięty mechanik wystarczy że otworzy jedynie pokrywę głowy.
Popatrz też dobrze na obręcze kół. Niestety fabryczne (a tak to wygląda) nie mają najlepszych opini. A przekładka na Excele jest niestety dość kosztowna.
Potrafi też siadać pompa paliwa , ale nie pada momentalnie, tylko można się z nią jeszcze kawał drogi turlać. Ponadto pompa pasuje od Opla Astry 2, albo passeratiego B4 za 140pln od Boscha.
Zdarzają się też upalenia alternatora. Przewinięcie ok 350pln. Niestety ani pompy, ani alternatora nie da się zdiagnozować.

Co do samego F800GS jest to fajna maszynka, ale pod warunkiem, że masz zamiar wjeżdżać do lasu. Po asfaltach on jeździ, ale nie jest demonem prędkości. Duże skoki zawieszeń sprawiają, że trochę buja, ale w terenie jak nie masz zawieszenia nie wjeźdzaj. Kanapa jest wąska, więc na dłuższe trasy średnio komfortowa, za to nie przeszkadza w jeździe na stojąco (w terenie). Ja mam 182cm i moto nie jest dla mnie złe, choć do jazdy na stojaka podnosiłem kierownicę...
DL 650 K4 był, jest Rzepak F800gs 08'
Wilcy

Malutki

Motocykl: BMW F800GS
Rocznik: 2015
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 1/8
 12%
Wysłany: 2018-04-10, 20:20   

jak dla mnie 9 letni motor wycieczki na Ukrainę i Słowację 60k przebiegu wyglądający jak nowy... budzi podejrzenia
Osobiście polecam kupowanie używanych z salonu bmw ale to nie w tym budżecie niestety

Odpowiedz do tematu