BMW F800GS - FORUM  Strona Główna BMW F800GS - FORUM
Forum użytkowników motocykli BMW F800GS

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki strój na motocykl kask kurtka spodnie buty
Autor Wiadomość
Tomek_GA 

Motocykl: BMW F800GS
Rocznik: 2015
Poziom: 16
HP: 11/556
 2%
MP: 265/265
 100%
EXP: 27/39
 69%
Wysłany: 2017-03-27, 08:16   

Polecam zestaw Held Carese II i spodnie Torno II - użytkuję cały zeszły sezon i zastosowane rozwiazania są świetne - mega rozbudowana wentylacja i membrana na goretexie, którą możesz mieć jako podpinkę lub szybko założyć na kurtkę i spodnie - więcej info z recenzji na YT.

https://www.youtube.com/watch?v=VImOOPV_l20
https://www.youtube.com/watch?v=dBXP4vYpNvU

Damass 

Motocykl: Nie mam BMW F800GS (jeszcze)
Rocznik: 2013
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2018-09-14, 00:02   

Tomek_GA napisał/a:
Polecam zestaw Held Carese II i spodnie Torno II - użytkuję cały zeszły sezon i zastosowane rozwiazania są świetne

Cześć Tomek w jakiej kolorystyce masz tego Helda ?
Zastanawiam się nad jasnym i ciekawi mnie jak będzie wyglądał po sezonie.

grizzly

Motocykl: BMW F800GS
Rocznik: 2017
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2018-09-21, 11:53   

Ja mam zestaw Helda kurtka SAVONA i spodnie PESARO
Kupiłem przez przypadek - bo akurat taki był w moim rozmiarze i jeszcze przeceniony o 40-50%. Jestem bardzo zadowolony. W słoneczne dni do 28st.C bez problemu powyżej robi się ciepło i jeżdżę na zdrapkę a bez załączonych podpinek jeździłem na razie do temp. ok. 15st.C w ulewie i nie było mi zimno.
Kask mam NEOTEC i jestem z niego średnio zadowolony. Nie wiem jak głośne są inne ale ten - jest głośny. Poza tym pinlock dołączony do kasku nie przylega mi dokładnie do szyby i czasami potrafi mi zaparować poza tym porysował mi szybę od wewnątrz na jego krawędzi. Nie wpływa to zupełnie na pole widzenia ale fatalnie wygląda.
Kolega kupił jakiegoś HJC (myślałem że badziew no bo przecież kosztował 1/3 mojej ceny) a tu w zestawie 2 szyby - jedna jasna druga ciemna. A pinlock można docisnąć mimośrubami na szybie który przylega idealnie.
Zaletą niewątpliwie jest wentylacja no i oczywiście szczęka którą w upalne dni w mieście i przy niższej prędkości podnoszę (do 90km/h).
Rękawice Held air n dry też drugi raz kupiłbym. Ale trzeba pamiętać że nie można w deszczu używać grzanej manetki bo goretex działa na zasadzie różnicy temp. i wilgoć przenika od środowiska cieplejszego do zimnego o czym się dowiedziałem po fakcie i miałem zonk.
Buty Alpinestars WEB goretex - też jestem zadowolony ale nadają się do ciągłej jazdy, mam na myśli turystykę. W mieście za ciepłe i do chodzenia średnio wygodne do lasu przydałoby się coś z klamrą i sztywniejszą podeszwą. Natomiast do wszelakich wycieczek super.

Odpowiedz do tematu